קורס תפירה

קורס תפירה

נשים רבות וגם לא מעט גברים, למדו עם השנים ולומדים גם בימים אלה שלל תחומים ועיסוקים שונים. חלק ניכר מתחומי העיסוק הללו קשור בצורה כזאת או אחרת בעולם התפירה והאופנה. מדובר בתחום ידע שימיו כימי התרבות מצד אחד, אבל מצד שני התחום הזה פתוח לשינויים המתרחשים בו לעיתים מזומנות. קורס תפירה בסיסי מכשיר את המשתתפים בו להיות מומחים במקצוע, המסוגלים להעניק שירותי תפירה ברמות השונות לכל דורש. מהו בעצם מקצוע התפירה ומה מייחד אותו? מהם השלבים השונים בלימודי תפירה והיכן ניתן ללמוד ולהתמקצע בתחום בצורה הטובה ביותר?

מקצוע התפירה ומה שמייחד אותו

מקצוע התפירה הוא, כאמור, אחד המקצועות העתיקים ביותר. באופן עקרוני, התפירה נועדה לחבר בין כמה וכמה בדים, עורות וחומרים שונים. זאת, במטרה ליצור מהן בגד כל שהוא, או מוצר סופי שיכול לשמש ככיסוי או עטיפה למגוון רחב של מטרות. עם זאת, מקצוע התפירה נועד בכללותו למטרה של ייצור בגדים ומוצרי לבוש בכלל. אף שבמובנים רבים נותר מקצוע התפירה כפי שהיה בעבר הרחוק ואפילו הרחוק מאד, הרי שבמהלך השנים חלו שינויים ניכרים הן באופן שבו מתבצעת התפירה והן בחומרים שבאמצעותם הופכים התופרים חתיכות בד נפרדות ובלתי קשורות לכאורה למוצר סופי איכותי, יפה ואופנתי שראוי ללבוש אותו. ככל שהתפירה איכותית יותר, המוצר הסופי יהיה אסתטי יותר ויכבד יותר את מי שלובש אותו מנהנה מהערך המוסף הגבוה שלו.

לימודי תפירה השלבים השונים

השלב הראשון בלימודי תפירה הוא השלב הבסיסי – קורס תפירה בסיסי שבו לומדים התלמידים והתלמידות את עקרונות הבסיס. בנוסף, הם לומדים להכיר גם את המוצרים הסופים שבהם נעשה שימוש ליצירה והרכבה של בגדים ומוצרים אחרים. השלב הבא והגבוה יותר הוא התדמיתנות. רק בשלב הסופי הופך מי שהתחיל את דרכו באמצעות לימודי תפירה לבעל מקצוע מיומן בתחום עיצוב האופנה. עם זאת, לימודי ההמשך בתחום האופנה מבוססים כל כולם על היכרות עם הפעולות והחומרים הבסיסיים. מעוניינים ורוצים להתמחות בתפירה? צרו קשר כעת והמומחים של אילנה ברטל יחזרו אליכם בהקדם, להמשך תהליך הרישום וההכנה.

קורס תפירה
קורס תפירה

כתבות נוספות

צרו קשר

כתבו לנו

קישורים שימושיים

דילוג לתוכן