תדמיתנות אמיתית

תדמיתנות אמיתית

בדיוק כמו שאי אפשר לבנות בית, ללא תוכנית אדריכלית והנדסית, כך לא ניתן לתפור בגד ללא גזרה. וכמו שלא הייתם מתפשרים על אדריכל או מעצב שיחייב אתכם לבחור את בית החלומות שלכם מתוך כמה דוגמאות שיש לו בקטלוג, אין סיבה שתגבילו את העיצובים שלכם, לדגמים שמתבססים על חוברות אופנה או גזרות משבלונות מוכנות.

אז מה עושים? הסוד טמון בתדמיתנות, בבניית גזרות יסוד, שהיא חלק בלתי נפרד, מההכשרה של כל מי שרוצה לעסוק בעיצוב אופנה, וזוהי למעשה המיומנות לתרגם את הבגד שאתם רואים בדמיון, בתמונות או בחלונות ראווה, לגזרה מדויקת שתראה כמו שאתם רוצים וגם תשב טוב על הגוף.

מה חשוב לבדוק על לימודי תדמיתנות?

יש היום הרבה מאוד פרסומים על לימודי תדמיתנות וקורסים לתדמיתנות ועיצוב אופנה, אבל חשוב מאוד להבין שיש הבדל גדול בין השיטות השונות שבתי הספר מציעים. ואת ההבדל הזה אתם תרגישו ותראו רק אחר כך, כשתתחילו לעצב ותתקלו בקשיים לממש את הרעיונות שלכם ולשנות את המידות והגדלים של הבגד.

שימו לב שהרבה מבתי הספר לתפירה ולעיצוב אופנה שמציעים קורסים בתדמיתנות, למעשה מלמדים איך להעתיק סטים של גזרות מוכנות, משבלונה או מירחון אופנה, ואיך לעשות לסטים האלו אח"כ "התאמת גזרה", "דיגום אישי" ו"פיתוח גזרה", כדי שיתאימו, פחות או יותר למבנה של הגוף, ולמראה שרציתם ליצור. אבל לבתי הספר האלו אין אפשרות ללמד אתכם איך לקחת מידות ולשרטט גזרות בסיס מדוייקות במידה אישית, איך לתפור בגד בעיצוב ייחודי, בלי תיקוני תפירה ותיקוני גזרה שלא מבוסס על הגזרות המוכנות והשבלונות, ואיך להתאים את הגזרה של הבגד לגוף שהמבנה שלו לא תואם בדיוק את הפרופורציות המקובלות.

ולכן, חשוב מאוד לוודא ששיטת התדמיתנות שאתם לומדים, באמת תיתן לכם את היכולת להכין אחר כך כל בגד שתרצו, בכל מידה, ובהתאם לכל מבנה גוף, כולל למידות גדולות מאוד ומידות ילדים. בלי להגביל את עצמכם למלאי הגזרות המוכנות והשבלונות שתמצאו, ובלי להתעסק אח"כ עם אינסוף התאמות של הגזרה לגוף, כי הרי לרובנו, אין גוף מושלם כמו לדוגמניות שמצטלמות עם הדגמים המוכנים.

אז איך כן בונים גזרה מדויקת?

בעבר, כדי לתכנן גזרות בסיס מדויקות, התלמידים למדו בשיטת התדמיתנות בשם "מילר" שדרשה מהם לעשות חישובים ושרטוטים מאוד מסובכים.
אבל היום, למזלנו, זה הרבה יותר פשוט וקל לביצוע.
בבית הספר שלנו אנחנו מלמדים שיטת תדמיתנות קלה ומהירה שנקראת שיטת AB לתדמיתנות ותפירה. ובעזרת השיטה הזו אפשר לשרטט כל גזרה של כל בגד לכל מידה, גם לילדים גם לגברים וגם לנשים, ממש בתוך כמה דקות ובהתאמה אישית מאוד מאוד מדויקת למידות של הגוף, בעזרת סרגל מיוחד שפותח במשך עשרות שנים, על ידי תדמיתנית ותיקה שיצרה אותו בשיתוף פעולה עם רופא.

שיטת AB לתדמיתנות ותפירה מאוד פשוטה ונוחה לעבודה, אפשר ללמוד אותה מאוד מהר, מגיל 12 ומעלה, וממש תוך כמה שיעורים אפשר כבר להתחיל להכין לבד בגד מדגם אישי, שאין אותו לאף אחד אחר בעולם ושמותאם במדויק לגוף: חולצות, שמלות, חצאיות, ג'קטים, מכנסיים. בגדים ליום יום ובגדי ערב לארועים.

אז אם חשוב לכם להיות מסוגלים לעצב ולתפור כל בגד, מכל סוג ודגם, ולכל מידה ומבנה של גוף, אתם מוזמנים לפנות אלינו וללמוד אצלנו את שיטת AB.

כתבות נוספות

צרו קשר

כתבו לנו

קישורים שימושיים

דילוג לתוכן